از روز مصاحبه تا آینده

  • منتشر شده : 29 فوریه 2020، ساعت 11:35
  • توسط : کیا حامدی

شاید هیچوقت نمیتونستم همچین چیزی رو تصور کنم، تقدیر یا شانس کسی نمیدونه ولی فکر نمیکنم انقدر شانسی هم اتفاق افتاده باشه.

برگردیم به سال قبل یعنی سالی که من خیلی دوست داشتم برای تحصیل بورسیه بگیرم و مهاجرت کنم ولی به پیشنهاد خانواده قرار شد همیجنا کنکور شرکت کنم، اگر قبول شدم که بخونم و اگر نه دنبال کارهای رفتن باشم، یادش بخیر روز کنکور در رشته ما تنها دو نفر از شهر شرکت کرده بودند من و یکی از اساتید دانشگاهم.

البته این بخش های داستان جالب نیستند پس بهتره بریم روز مصاحبه در تهران، روز مصاحبه رسیده بود و من یک ساعت زودتر رسیده بودم دانشگاه علوم تحقیقات پس قبل مصاحبه به همراه پدرم که لطف کرده بود با من اومده بود رفتیم چایی خوردیم، نزدیکای زمان مصاحبه من شده بود که من رفتم سمت ساختمان اصلی و رفتم طبقه دوم ، واقعا جمعیت زیادی اونجا بودند و همه نشسته و در حال انتظار، یک محوطه بزرگ رو با کلی صندلی انتظار در نظر بگیرید که دو راهروی غربی و شرقی داشت و داخل هر راه رو کلی کلاس که داورها در آن کلاس ها از افراد مصاحبه میگرفتند.
دو نفر مسؤل صدا کردن افراد از رشته های مختلف بودند و افراد رو در گروه های داوری مختلف پخش میکردند، برای رشته ما سه گروه a b c قرار داشت که هر گروه شامل ۵ داور از شهر های مختلف بود که اتفاقی من به گروه b افتادم.

اینجاست که میگم شانس تقدیر یا هرچیزی چون سرنوشت من رو اون افتادن در اون گروه برای مصاحبه تغییر داد، یکی از داورهای گروه b دکتر بابازاده ریاست مراکز رشد واحدهای فناوری شمال غرب کشور بودند و اهل ارومیه، دکتر وقتی رزومه و کارهای من رو دیدند من را به عنوان دانشجوی خودشون قبول کردند، درحالی که ممکن بود من در گروه های دیگر بیوفتم و در مصاحبه رد بشم چرا چون همه دنبال دانشجوهای مقاله نویس و کاملا تئوری هستند و من به شدت عملی کار کرده بودم و ن مقاله ای به همراه داشتم و نه مدرک زبان، تنها چیزی که داشتم قسمتی از پایان نامه ارشد و رزومه پروژه های گیتهابم بود، پس اینجاست که حس خاصی داره یعنی دیدن شخصی با چنین دید که دنبال دانشجوهایی باشه که تجربه کارهای عملی دارند، آن هم در بین تمام داورانی که دنبال دانشجوهای تئوری هستند.

به لطف دکتر من مصاحبه را قبول شدم و قرار شد بعد از رفتن به ارومیه در مرکز رشد واحدهای فناوری در یکی از هسته‌ها شروع به فعالیت کنم

بعد از دیدن نتیجه کنکور در سایت سنجش درسته احساس خیلی خاص و خوبی از قبولی در کنکور دکتری داشتم اما انگار هنوز برام جدی نشده بود، تا اینکه در مرکز رشد در دفتر آقای دکتر باهاشون صحبت کردم.

خب تا اینجا خیلی خلاصه از روز مصاحبه گفتم، نمیخوام تمام خاطرات و همه چیز رو بنویسم فقط دل نوشته هایی از روزی که باعث تغییر در خیلی از اتفاقات زندگی من شد.

 

با احترام کیا